Duyurular ve Haberler
Bir sorunuz mu var?

Bir sorunuz mu var?

Mangala Ligi Ankara Maçları Duyurusu

Öğeyi Oyla
(10 oy)

Yapılan değerlendirme sonrasında Mangala Ligi Ankara Maçlarının farklı bir günde tekrar oynanmasına karar verilmiştir. 

10 Mart 2018 Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz Mangala Ligi Ankara karşılaşmaları ne yazık ki tarafımıza iletilen hatalı bilgilendirilme nedeniyle alanda yeterli sayıda masa bulunmaması nedeniyle vaktinde başlatılamamış. Eksik masaların temini turnuva alanını tahsis eden kişilerin turnuva alanına turnuva başlangıç saatine çok yakın bir sürede gelmeleri nedeniyle belirli bir zaman almış. Masaların tamamlanması ve düzenin kurulması çalışmaları sonrası turnuva gecikme ile başlatılabilmiştir. Ayrıca geçen bu süre içerisinde ev sahipliği yapan kurum yetkilisi, aynı zamanda Federasyonumuz 1. Kademe Eğitmeni B. M. A.’nın olumsuz tutum ve davranışları nedeniyle bir çok sorun yaşanmış, hakemlerin düzenli ve etkili çalışmalarının önüne geçilmiş, turnuvanın işleyişine sürekli müdahale ederek mağduriyet oluşturulmuştur. Federasyonumuz tarafından ilgili kuruma başlangıç saati verilmiş olup bitiş saati verilmemiş olmasına rağmen etkinliğin 17.00’da tamamen bitirilmesi için baskıda bulunulmuş ve öğle arası verilmeden turların devam etmesine organizasyon zorlanmıştır. Yine aynı kişi tarafından turnuva alanında bir çok kişinin organizasyona karşı kışkırtıldığı tarafımıza bir çok oyuncu yakını ve oyuncu tarafından iletilmiştir. Aynı kişi organizasyonla ilgili herhangi bir yetkisi olmaması rağmen sadece ev sahipliğine dayanarak turnuva alanında üzerine vazife olmayan işlere karışarak oyuncuları da baskı altında tutmuştur ve sağlıklı bir organizasyon yapılmasının sürekli olarak önüne geçerek stresli bir ortam oluşturmak için elinden gelen çabayı gün boyunca göstermiştir. 

 

Ev sahibimizin geleneksel misafirperverliğe uymayan tüm tutum ve davranışlarına rağmen il merkezi dışından da gelen katılımcılar göz önünde bulundurularak organizasyon devam ettirilmiş fakat turlarda bazı maçlara yapılan itirazlar değerlendirilmeye çalışıldığında ne yazık ki sağlıklı bir ortam olmaması nedeniyle elde edilen verilerin adaletli olmayacağı değerlendirilmiştir. Tüm bu bilgiler ve veriler ışığında Mangala Ligi Ankara Maçlarının ileri bir tarihte oynanması uygun görülmektedir. Mangala Ligi Ankara Maç günü önümüzdeki bir hafta içinde ilan edilecek ve grup maçları 07 Nisan 2018 tarihinde tekrar oynatılacaktır. Yer bilgisi en kısa sürede açıklanacaktır. 

 

Saygılarımızla tüm mangala severlere duyurulur. 

Okunma 1941 defa
Bu kategoriden diğerleri: « Mangala Ligi Programı

Temsilcimiz Olun


Temsilcilik şartlarını öğrenmek ve temsilcimiz olmak için tıklayın!

Mankala Oyunları

Üyeliklerimiz

Federasyonumuz Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu kurucu üyesidir.

zeka logo

Federasyonumuz Dünya Dokuz Kumalak Federasyonu üyesi ve Türkiye'deki temsil hakkına sahip tek kurumdur. 

dokuzkumalaklogo

BİZE ULAŞIN

0(850)4507094

Bize Yazın

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Üye Girişi

Üye Kayıt Formu

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Şu Anda

246 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi