Duyurular ve Haberler
Bir sorunuz mu var?

Bir sorunuz mu var?

Kurultaj 2018 Türk Dünyası Mangala ve Dokuz Kumalak Turnuvası

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Kurultaj 2018 Türk Dünyası Mangala ve Dokuz Kumalak Şampiyonası için geri sayım başladı. 

 

İki yılda bir Macaristan’da düzenlenen ve dünya üzerinde farklı coğrafyalarda yaşamını sürdürmekte olan Türk-Hun halklarının bir aaya geldiği Turan Kurultayında bu sene Mangala ve Dokuz Kumalak turnuvaları düzenlenecek. Türk Halklarının bir araya geldiği en büyük etkinliklerden biri olan Kurultaj’da ilk defa düzenlenecek olan turnuvalardan mangala 3 dk. tempoda, dokuz kumalar ise 7 dk.  tempoda oynanacak. 

 

Etkinliğe Türkiye’den kayıt olmak son tarih 16 Temmuz 2018 Pazartesi günü. 500 bin kişinin üzerinde ziyaretçi beklenen bu etkinliğe katılmak için başvurunuzu kayıt formundan veya çağrı merkezi üzerinden yapabilirizsiniz. 

 

Federasyonumuzun yıl boyunca düzenlemiş olduğu faaliyetlere düzenli katılım gösteren kişiler arasından yapılan seçimler neticesinde 15 kişi masrafları federasyonumuz tarafından karşılanarak etkinliğe katılmaya hak kazandılar. 

 

Eğer bu 15 kişi arasında yer almıyorsanız sizde bireysel katılım seçeceği ile bu etkinliğe katılabilir muhteşem bir turnuva güzergah üzerindeki ülkelerinde içerisinde yer aldığı  güzel bir tatil geçirebilirsiniz. 

 

Program detayı aşağıdaki gibidir. 

 

İstanbul ve Ankara’dan yola çıkarak başlayacağımız etkinlik planımızda ilk durağımız Köstence (Romanya) olacak. Burada bir gece konakladıktan sonra Turan Kurultayının gerçekleştirileceği Bugac’a doğru yola çıkacağız. Bugac’ta Turan Kurultayı ve turnuva çalışmamız için iki gece konaklayacağız. Bugaç’tan ayrıldıktan sonra Budapeşte’ye yol alacağız. Estergon Kalesi durağımızında yer aldığı Budapeşte ziyaretinden sonra dönüş güzergahımız üzerinde bulunan Sırbistana geçeceğiz. Başkent Belgrad’da gerçekleştireceğimiz serbest zaman etkinliğinin ardından 1 gece konaklamak için Niş şehrine yol alacağız. Sırbistandan sonraki durağımız Üsküp (Makedonya) olacak. Üsküp’te kafilemiz tanınan serbest zaman süresince şehri keşfetme imkanı bulacaklar. Tekrar yola çıktığımızda bir sonra ki durağımız Selanik (Yunanistan) olacak. Ulu Önder Atatürk’ün doğdu evi ziyaret edeceğimiz Selanik’te bir gece konaklayacağız. Selanikte bir gece konakladıktan sonra bir sonra ki durağımız olan Kavala’ya doğru yola çıkacağız. Kavala’da kafileye tanınacak olan serbest zaman sonrasında tekrar yola koyularak Edirne üzerinden ülkemize giriş yapacağız. İstanbul’da kafilemizden ayrılan arkadaşlarımızla vedalaştıktan sonra son durağımız olan Ankara’ya doğru yola koyulacağız.

Okunma 2297 defa

Temsilcimiz Olun


Temsilcilik şartlarını öğrenmek ve temsilcimiz olmak için tıklayın!

Mankala Oyunları

Üyeliklerimiz

Federasyonumuz Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu kurucu üyesidir.

zeka logo

Federasyonumuz Dünya Dokuz Kumalak Federasyonu üyesi ve Türkiye'deki temsil hakkına sahip tek kurumdur. 

dokuzkumalaklogo

BİZE ULAŞIN

0(850)4507094

Bize Yazın

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Üye Girişi

Üye Kayıt Formu

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Şu Anda

257 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi