Duyurular ve Haberler
Bir sorunuz mu var?

Bir sorunuz mu var?

Mangala Federasyonu Eğitmenlik Kayıt İşlemleri Özel

Öğeyi Oyla
(55 oy)

Mangala Federasyonu Eğitmenlik Kayıt Sistemi

Mangala Federasyonu eğitmen eğitimi hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen bu yazıyı dikkatlice okuyunuz. Kayıt formu ve gerekli evraklar hakkında bilgilendirme yazının son bölümünde yer almaktadır. 

Mangala Federasyonu eğitmenlik eğitimleri iki aşamalı bir sistem ile yürütülmektedir. Teorik ve uygulama eğitimi olarak tanımladığımız bu aşamalardan ilki olan teorik eğitim uzaktan eğitim ile yapılmaktadır. Teorik eğitimde amaç kayıt olan eğitmen adaylarının uygulama eğitimi öncesinde gerekli ön bilgilere sahip olmasını sağlamaktır. Sonrasında belirlenen takvime göre uygulama eğitimleri yapılmaktadır. Uygulama eğitimlerinin planlanmasında bir şehirden gelen başvuru sayısına bakılmaktadır. Eğitim gerekli sayı olan 15 kişi sayısına ulaşan her şehirde eğitim gerçekleştirilmektedir. Bunun haricinde belirli dönemlerde Ankara, İzmir, İstanbul gibi şehirlerde genel eğitimler planlanmaktadır. Kayıt olurken seçeceğiniz üç şehirden birinde veya açıklanan genel eğitimlerde uygulama eğitimini tamamlayabilirsiniz. 

Teorik Eğitim İçeriği

- Mangala oyunları hakkında genel bilgi

- Türk Mankalası kural bilgisi 

- Türk Mankalası notasyon bilgisi 

- Türk Mankalası turnuva bilgisi 

- Bestemşe kural bilgisi (hazırlanıyor)

- Bestemşe notasyon bilgisi (hazırlanıyor)

- Bestemşe turnuva bilgisi (hazırlanıyor) 

- Her bölümün sonunda verilen teorik bilgiyi ölçen ölçme ve değerlendirme soruları 

 

Uygulama Eğitimi Kapsamı

Uygulama eğitiminde uygulama eğitimini yapmak ile görevlendirilen eğitmen teorik eğitimde verilen bilgilerin hangi düzeyde eğitmen adayı tarafından uygulamaya geçirildiğini kontrol etmektedir. 

Teorik eğitimi tamamlayan tüm adaylar uygulama eğitimine katılmalıdır. Seçtiğiniz üç şehirden birinde teorik eğitimini tamamladığınız tarihten sonra uygulama eğitimi açılması durumunda davet alacaksınız. Bir yıl içerisinde düzenlenen uygulama eğitimlerinden birine katılarak uygulama eğitiminizi tamamlamanız gerekmektedir. 

 

Belgelendirme

1. Uzaktan eğitimi başarıyla tamamlayan her aday geçici belge alma hakkına sahiptir. Geçici belge taleplerinizi web sitemiz üzerinden "Destek Merkezi"nden bize iletebilirsiniz. 

2. Uygulama eğitimini tamamlayan ve evrakları eksiksiz olan tüm eğitmenler Mangala Federasyonu 1. Kademe Eğitmenlik Sertifikasını almaya hak kazanırlar. Sertifikaları temsilcilik kanalıyla veya isteğe bağlı olarak kargo ile kendilerine iletilir. 

 

Ücretler 

Mangala Federasyonu 1. Kademe Eğitmenlik Sistemine kayıt ücretleri aşağıda belirtildiği gibi belirtimiş olup iki farklı seçenek sunulmuştur. 

A Planı - Sertifika Programı - 175 TL 

B Planı - Sertifika Programı + Başlangıç Paketi - 375 TL

Açıklamalar

A Planı ile kayıt olunması durumunda uzaktan eğitim ve uygulama eğitimi sonunda sadece eğitmenlik sertifikası alınmaktadır. 

B Plani ile kayıt olunması durumunda uzaktan eğitim ve uygulama eğitimi sonunda eğitmenlik sertifikasının yanında mangala eğitimlerine hemen başlamanız için 10 adet Mangala Federasyonu Lisanslı katlanabilir mangala takımı hediye edilmektedir. 

 

Başvuru Formu

Uzaktan eğitim başvuru formunu doldurmak için TIKLAYINIZ

 

Gerekli Belgeler

  1. Görev yeri belgesi
  2. Biyometrik fotoğraf (1 Adet)
  3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  4. Kayıt harcının yatırıldığına dair dekont ( A planı için 175 TL, B planı için 375 TL  )
  5. Adli sicil kaydı (E-Devlet sistemi üzerinden alınabilir)

 

 Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Hesap Bilgileri

Hesap Adı : Mangala Federasyonu

IBAN        : TR96 0020 5000 0938 5921 5000 01

Banka        : KuveytTürk Katılım Bankası AŞ

Şube          : Demirtepe Şubesi

 

Belirtilen bu belgeler This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine tek bir epostaya ekli olarak gönderilmek zorundadır. Belgelerin aslını muhafaza etmek ve istendiğinde ibraz etmekten aday sorumludur. Aday uygulama eğitimine geldiğinde belgelerinin asıllarını eğitim koordinatörüne teslim etmelidir. Belgelerini yanında getirmeyen adaylar uygulama eğitimine alınmazlar. 

 

Soru - Cevap

Tüm sorularınız için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta atabilirsiniz.

Soru: Uzaktan eğitimi tamamladıktan sonra uygulama eğitimi için ayrıca ücret ödeniyor mu? Ödeniyorsa ne kadar acaba ?

Cevap: Hayır. Uzaktan eğitime kayıt olunurken ödenen eğitim ücreti haricinde herhangi bir ek ödeme yapılmayacaktır.

Soru: Uzaktan eğitim ile Örgün Eğitim arasında bir fark var mı?

Cevap: Uzaktan Eğitim ile Örgün Eğitim arasında bir fark yoktur. İstekliler öncelikle uzaktan eğitim ile teorik bilgiyi alıp , yapılacak uygulama eğitiminde eğitmenlerimiz tarafından tüm kurallar tekrarlanacaktır. Bundan sonra tüm eğitimlerimizin yapılma şekli budur. 

Soru: Uygulama Eğitimleri ne zaman nerede yapılacak?

Cevap: Her ayın son haftası bir sonraki ayın uygulama eğitim merkezleri ve tarihleri açıklanacaktır. Gerek görüldüğü hallerde bir kaç şehrin katılımcılarının bir merkezde toplanması gerekebilir. Bir şehirde bağımsız uygulama günü yapılabilmesi için o şehirde en az 15 kişinin uygulama gününe katılabilecek durumda olması gerekmektedir. Bu sayıya ulaşamayacak şehirler birleştirilip ortak bir merkezde uygulama eğitimi yapılabilir.

Okunma 27982 defa
Bu kategoriden diğerleri: Mangala Ligi Başlıyor! »

Temsilcimiz Olun


Temsilcilik şartlarını öğrenmek ve temsilcimiz olmak için tıklayın!

Mankala Oyunları

Üyeliklerimiz

Federasyonumuz Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu kurucu üyesidir.

zeka logo

Federasyonumuz Dünya Dokuz Kumalak Federasyonu üyesi ve Türkiye'deki temsil hakkına sahip tek kurumdur. 

dokuzkumalaklogo

BİZE ULAŞIN

0(850)4507094

Bize Yazın

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Üye Girişi

Üye Kayıt Formu

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Şu Anda

246 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi