Duyurular ve Haberler
Bir sorunuz mu var?

Bir sorunuz mu var?

Mangala Federasyonu Uzaktan Eğitim Sistemi - Başladı Özel

Öğeyi Oyla
(51 oy)

Mangala Federasyonu Uzaktan Eğitim Sistemi Hakkında Açıklama 

Uzaktan eğitim sistemine kayıt olmadan önce lütfen bu yazıyı dikkatlice okuyunuz. Uzaktan eğitim ile ilgili tüm sorulara bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Uzaktan Eğitim Sistemi ile ilgili sorularınıza This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail göndererek cevap alabilirsiniz. Çağrı merkezi ve diğer kanallardan uzaktan eğitim ile ilgili bilgi alamazsınız. 

Uzaktan Eğitim Sistemi Aktiftir.

Ücret : 175 TL (KDV Dahil) 

Kayıt için lütfen yazının tamamını dikkatlice okuyunuz.

Bu sayfanın sonunda bulacağınız soru/cevap kısmı sizden gelen sorular ile sürekli güncellenmektedir. 

 

Uzaktan eğitim sistemi iki aşamalı bir eğitim sistemidir. 

Birinci aşama teorik olarak uygulanacak ve tamamen uzaktan eğitim olarak yürütülecek zaman ve mekandan bağımsızdır. 

İkinci aşama ise uygulama günüdür. Uzaktan eğitimi tamamlayan adaylar eğitimi bitirdikleri tarih itibariyle 1 yıl içerisinde kendilerine uygun bir uygulama gününe katılmalıdır. Uygulama günleri Türkiye genelinde ulaşımın kolay olduğu noktalarda yapılacak olup 4  saat olacaktır. Bir şehirde bağımsız uygulama günü yapılabilmesi için o şehirde en az 10 kişinin uygulama gününe katılabilecek durumda olması gerekmektedir. Bu sayıya ulaşamayacak şehirler birleştirilip ortak bir merkezde uygulama eğitimi yapılabilir.

 

 • Uzaktan eğitim sisteminin birinci aşamasını başarı ile tamamlayan ve uzaktan eğitim sınavında geçer not alan adaylardan talepleri doğrultusunda geçici belgeleri gönderilecek , ve eğitmenlerin çalışmalara başlamaları ve öğrenmiş oldukları bilgileri deneyinimlemeleri sağlanacaktır. Sertifikaları uygulama eğitiminde elden teslim edilecektir

 

 • Uzaktan eğitim birinci aşamasını tamamlayan adayların eğitimi bitirdikleri tarih itibariyle 1 yıl içerisinde Federasyonumuz tarafından düzenlenecek uygulama eğitimlerine katılarak eğitim sürecini tamamlamaları gerekmektedir. 

 

 • Eğitimi bitirdikleri tarih itibariyle 1 yıl içerisinde uygulama eğitimine katılmayan adaylar haklarını kaybedecekler ve kendilerine verilmiş olan sertifika iptal edilecektir. 

 

 • İki aşamalı eğitim sonunda başarılı olan adayların sertifikaları kalıcı olarak sisteme işlenecektir. 

 

 • 1 yıl içerisinde uygulama eğitimini tamamlamayan/tamamlayamayan adayların tekrar eğitime başvuru hakları vardır. 

 

 • Uzaktan eğitim sisteminde verilen dersleri aday süre ve sayı sınırı olmadan tekrar alabilir. Adayın uzaktan eğitim konuları sonunda yapılan sınavlardan başarılı olması halinde bir yıllık uygulama eğitimi süreci başlar. Aday bu bir yıl süresi içerisinde uygulama eğitimine katılarak eğitim sürecini tamamlamalıdır. 

Teorik eğitimden oluşan 1. aşamayı başarı ile tamamlayan adaylar kendilerine tanınan bir yıllık süre içerisinde uygulama eğitimine katılmalı ve başarı ile tamamlamalıdır. Her adayın iki kez uygulama eğitimine katılma hakkı vardır. Yani bir aday katıldığı ilk uygulama eğitiminde başarısız olması durumunda başarısızlık sebepleri kendisine belirtilecek ve düzeltmesi istenecek ve ikinci bir uygulama eğitimine katılması istenecektir. İkinci uygulama eğitimine katılacak aday herhangi bir ücret ödemek zorunda değildir. 

İki uygulama eğitimi arasında bir aydan az süre bulunamaz. 

Adayın katılmış olduğu ve başarısız sayıldığı birinci uygulama eğitiminden sonra beklemesi gereken bir aylık süreç nedeniyle İkinci uygulama eğitiminin bir yıllık süre zarfı içerisinde yer almaması durumunda aday kendisine uygun bir yerdeki uygulama eğitimine kendine tanınan ek 3 aylık zaman zarfı içerisinde katılmak zorundadır. 

Adayın bu ek 3 aylık zaman dilimi içerisinde herhangi bir uygulama eğitimine katılmaması durumunda haklarından vazgeçmiş olduğu kabul edilir. Bu durumun tescili için adayın veya Federasyonun herhangi  bir bildirimde bulunmasına gerek yoktur. 

 

Uzaktan eğitim ile yürütülecek teorik eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar oyuncu veritabanına oyuncu kayıt edebilir ve düzenlediğimiz turnuvalara oyuncuları ile katılabilirler. 

 

Uzaktan Eğitim Sistemine Kayıt İşlemi

 1. Uzaktan Eğitim Başvuru Formunun Doldurulması (Lütfen evrak ve katkı payı ödemesi yapmadan önce formu doldurunuz)
 2. Evrakların hazırlanması ve Federasyona Gönderilmesi

işlemlerinin yapılması ile sağlanmaktadır. 

 

Uzaktan eğitim sistemine giriş şifreleri adayların istenilen belgeleri Federasyona eksiksiz teslim etmesinden sonra 3 iş günü içerisinde adaylara bildirilecektir. Aday kendisine şifre bildirimi yapıldıktan sonra 3 aylık zaman dilimi içerisinde 1. aşama eğitimini tamamlamak zorundadır. 3 aylık zaman dilimi içerisinde 1. aşama teorik uzaktan eğitim sürecini tamamlamayan adayların kayıtları silinir ve haklarını kaybederler. Bu sebepten dolayı kayıtları silinen adaylar eğitime tekrar başvuru hakkına sahiptir. Tekrar başvurularda tüm başvuru formları tekrar doldurulmalı ve gerekli belgeler tekrar hazırlanmalıdır. 

 

Başvuru Formu

 

Uzaktan eğitim başvuru formunu doldurmak için TIKLAYINIZ

 

Gerekli Belgeler 

 1. Görev yeri belgesi (Öğretmenler için geçerlidir.)
 2. Biyometrik fotoğraf (1 Adet)
 3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 4. Kayıt harcının yatırıldığına dair dekont ( 175 TL KDV DAHİL )
 5. Adli sicil kaydı (E-Devlet sistemi üzerinden alınabilir)

  Öğretmen isteklilerin ilk 4 maddeyi hazırlayıp göndermeleri yeterlidir.

 

Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Hesap Bilgileri

Hesap Adı : Mangala Federasyonu

IBAN        : TR96 0020 5000 0938 5921 5000 01

Banka        : KuveytTürk Katılım Bankası AŞ

Şube          : Demirtepe Şubesi

 

Belirtilen bu belgeler This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine tek bir epostaya ekli olarak gönderilmek zorundadır. Belgelerin aslını muhafaza etmek ve istendiğinde ibraz etmekten aday sorumludur. Aday uygulama eğitimine geldiğinde belgelerinin asıllarını eğitim koordinatörüne teslim etmelidir. Belgelerini yanında getirmeyen adaylar uygulama eğitimine alınmazlar. 

 

Soru - Cevap

Tüm sorularınız için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta atabilirsiniz.

Soru: Uzaktan eğitimi tamamladıktan sonra uygulama eğitimi için ayrıca ücret ödeniyor mu? Ödeniyorsa ne kadar acaba ?

Cevap: Hayır. Uzaktan eğitime kayıt olunurken ödenen eğitim ücreti haricinde herhangi bir ek ödeme yapılmayacaktır.

Soru: Uzaktan eğitim ile Örgün Eğitim arasında bir fark var mı?

Cevap: Uzaktan Eğitim ile Örgün Eğitim arasında bir fark yoktur. İstekliler öncelikle uzaktan eğitim ile teorik bilgiyi alıp , yapılacak uygulama eğitiminde eğitmenlerimiz tarafından tüm kurallar tekrarlanacaktır. Bundan sonra tüm eğitimlerimizin yapılma şekli budur. 

Soru: Uygulama Eğitimleri ne zaman nerede yapılacak?

Cevap: Her ayın son haftası bir sonraki ayın uygulama eğitim merkezleri ve tarihleri açıklanacaktır. Gerek görüldüğü hallerde bir kaç şehrin katılımcılarının bir merkezde toplanması gerekebilir. Bir şehirde bağımsız uygulama günü yapılabilmesi için o şehirde en az 10 kişinin uygulama gününe katılabilecek durumda olması gerekmektedir. Bu sayıya ulaşamayacak şehirler birleştirilip ortak bir merkezde uygulama eğitimi yapılabilir.

Okunma 22878 defa
Bu kategoriden diğerleri: Mangala Ligi Başlıyor! »

Temsilcimiz Olun


Temsilcilik şartlarını öğrenmek ve temsilcimiz olmak için tıklayın!

Mankala Oyunları

Üyeliklerimiz

Federasyonumuz Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu kurucu üyesidir.

zeka logo

Federasyonumuz Dünya Dokuz Kumalak Federasyonu üyesi ve Türkiye'deki temsil hakkına sahip tek kurumdur. 

dokuzkumalaklogo

BİZE ULAŞIN

0(850)4507094

Bize Yazın

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Üye Girişi

Üye Kayıt Formu

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Şu Anda

550 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi