Script support IE Browser

Türk Mangalası Hakemliği Sertifika Programı "Aday Hakem"lik ile başlayan ve "Uluslararası" Hakemlikle son bulan aşamalardan oluşmaktadır ve bu aşamalar aşağıdaki gibidir. 

Türk Mangalası Hakemliği Kariyer Basamakları

  • Aday Hakemlik
  • İl Hakemliği
  • Bölge Hakemliği
  • Ulusal Hakem
  • Uluslararası Hakem *

*Uluslararası hakemlerin diğer mangala oyunlarında en az "Aday Hakem" seviyesinde olması gerekmektedir. 

Hakemlik Programına kayıt olan her hakem Aday Hakem basamağından başlayarak Mangala Hakemliği kariyerine başlar. 

Aday Hakemlik Eğitim Programı teorik bilgilerin yer aldığı konu anlatımlı dersler ve pratik bilgilerin yer aldığı uygulama eğitimi olmak üzere iki aşamadan oluşur. Teorik Eğitim bölümü uzaktan eğitim ile yapılmaktadır. Pratik bilgilerin yer aldığı uygulama eğitimi ise teorik bölümü ve sonundaki sınavı başarıyla tamamlayan adayların görev alacakları ilk 3 turnuvadan oluşmaktadır. 

Aday hakemlik süreci en az 6 turnuvadan oluşmaktadır.  Aday Hakemlikten, "İl Hakemliğine" geçiş yapabilmek için "Hakem Gelişim Semineri"ne katılmak zorunludur. 

Türk Mangalası Hakemlik Programına katılmak isteyen kişilerin Türk Mangalası Oyunu Kural Bilgisi eğitimleri "Türk Mangalası Antrenörlüğü Programı" ile sağlanır. Daha önce Türk Mangalası Eğitmenlik(Antrenörlük) Programına kayıt olmamış hakem adaylarının hakem kayıt işlemlerini yapmasıyla eğitmenlik-antrenörlük kayıtları da otomatik olarak yapılır. Daha önce eğitmenlik-antrenörlük sertifika programına katılmış ve şu anda Mangala Federasyonu Türk Mangalası Antrenörü olan kişiler kayıt işlemlerini eğitmenlik hesaplarına girdikten sonra başlatmalıdır. Mevcut eğitmenlerin hakemlik programına kayıtlarında kayıtlarında %50 indirim uygulanmaktadır. Eğitmen hesabınıza giriş yaptığınız takdirde indirimli katkı payı miktarını görebilirsiniz.

Kayıt işlemlerinizi başlatmak için tıklayınız.