fbpx

Mangala Hakemlerimizin 2020 İşlemleri

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Mangala Federasyonu hakemlerinin 2020 yılına dair görev alacakları şehirleri seçmesi için aşağıdaki linkte bulunan formu doldurmaları gerekmektedir. Form 31 Aralık 2019 23.59'a kadar yayında olacak olup formu doldurmayan hakemlerin 2020 yılında görevlendirmesi yapılmayacaktır. 

Aday hakem sisteminde yapılan iyileştirmeler ve değişiklikler aşağıdaki gibidir. 

Daha önce ilan edilen şartlar devam etmekle birlikte hakemlerin uygulama eğitimi yerine sayılacak olan adaylık süreci içinde yer alan 6 turnuvada ücretsiz görev alma sayısı 3'e indirilmiştir.

Ücretsiz hakemlik uygulaması Mangala Federasyonu kaynağı ile düzenlenen turnuvalar için geçerlidir. İşbirliği metodunda uygulanan ve iş ortasından hakemlik ücretlerinin alındığı turnuvalarda hakemlere katıldıkları turnuvalar ile ilgili ödemeleri yapılacaktır. 

Uygulama eğitimi kapsamında hakemlik görevine davet edildiği halde geçerli mazeret belgesi beyan etmeksizin katılmayan aday hakemler eğitimde başarısız sayılacaktır. (Geçerli mazeret belgesi resmi kurumlardan tarafından verilen belgeleri ifade etmektedir. Kişinin sözlü ve yazılı beyanı kabul edilmeyecektir.)

Davet edildiği turnuvaya geleceğini bildirdiği halde mazeretsiz katılmayan aday hakemler uygulama eğitimi dahilinde ise bir önce belirtiğimiz maddeye göre, uygulama eğitimi tamamlamış ve 3 turnuva adaylık kaldırma sürecinde ise takip eden bir yıl süresince turnuvalara davet edilmeyecektir ve görev alamayacaktır. 

31 Aralık 2019 tarihinden önce aday hakem olmaya hak kazanan tüm hakem adayları için 01 Ocak 2020 tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde adaylık süreçlerini tamamlama zorunluluğu getirilmiştir. 31 Aralık 2019 tarihinden sonra aday hakem olmaya hak kazanan tüm hakemlerimiz için sisteme dahil oluş tarihleri itibariyle 2 yıllık süre başlatılacaktır. Bulunduğu şehirde 2 yıl içerisinde 6 turnuvanın gerçekleşmemiş olan hakemlerimiz için süreç 01 Ocak 2020 tarihinden itibaren 6 turnuvanın tamamlandığı tarih olarak değerlendirilecektir. 

Aday Hakemlik sürecinde başarısızlık veya yukarıda belirttiğimiz nedenlerle kaydı silinen kişiler başvuru şartlarını tekrar sağlamak koşuluyla başvuru yapabilirler. 

Aday Hakemliğini tamamlayan tüm hakemler İl Hakemliğine geçiş yapabilmek için yılda en az bir, en fazla iki kez düzenlenecek olan Hakem Gelişim Seminerine katılmaları zorunludur. Hakem Gelişim seminerleri ile ilgili duyuru ilanen yapılacaktır. 

Hakemlik sistemi ile ilgili tüm duyurular, turnuva davetleri ve diğer iş/işlemlere dair duyurular Mangala Federasyonu Resmi Web Sitesi http://www.mangalafederasyonu.org.tr adresinden yapılacak olup, yapılan tüm duyurular yayın tarihi itibariyle 15 gün içinde tebliğ edilmiş sayılacaktır. Tüm hakemlerimizin en geç haftalık periyotlarda duyuruları kontrol etmek için sitemizi ziyaret etmeleri gerekmektedir. Gönderilen sms ve epostaların ulaşmamasından Mangala Federasyonu sorumluluk kabul etmeyecektir. 

Hakem Bilgi Formu için tıklayınız

 

 

Okunma 2609 defa