fbpx

Zeka Sporları ve Oyunları Formatörlüğü Başvuruları Başladı.

Öğeyi Oyla
(5 oy)

Konfederasyonumuz şehir formatörlerini belirliyor, şehrinizde yerinizi alın, zeka oyunları konusunda söz sahibi olun!

FORMATÖRLÜK NEDİR?

Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu formatörleri formatör olarak görevlendirildikleri şehirde Konfederasyon adına  "Eğitmenlik Eğitimleri", "Hakemlik Eğitimleri" ve "Turnuvalar" düzenleyebilecektir.

Kısaca "ZEKA SPORLARI VE OYUNLARI FORMATÖRÜ" olmak sizi zeka oyunları alanında şehrinizde en yetkin kişi yapacak, bu alanda kişisel gelişiminize yapacağınız yatırımı kısa sürede fazlasıyla geri alabileceğiniz bir programdır. 

FORMATÖRLÜK VS EĞİTMENLİK

Bu iki kavramı birbirine karıştırdığınızı biliyoruz. En kısa ve net anlatımıyla eğitmenler sadece oyuncularaın yetiştirilmesine yönelik çalışmalar yapabilirler fakat formatörler konfederasyona adına her türlü faaliyeti yürütmeye yetkilidir. Formatörler şehirlerde konfederasyon adına hareket eden en yetkili kişilerdir. 

FORMATÖRLERE HANGİ HAKLAR TANINMAKTADIR?

Eğitici Eğitimleri Düzenleme Hakkı.

Formatörlerimiz, Konfderesyonumuz, koordinatörlüklerimiz ve bağlı federasyonlarımızın eğitmenlik eğitimlerini düzenleme hakkına sahiptir. Formatör oldukları şehirlerden yapılan tüm başvuralara bu eğitimleri vermekle sorumludurlar. Bu sorumluluklarını yerine getirmeleri karşılığında eğitmenlik sertifika programına kayıt için belirlenen katkı payı bedelinin %50'sini formatörlük hak ediş bedeli olarak almaya hak kazanırlar. 

Aday Hakemlik Eğitimleri Düzenleme Hakkı

Formatörlerimiz, Konfederasyonumuz hakemlik sistemine katılmak isteyen yeni adayların alması gereken "Aday Hakem Kursunu" düzenleme hakkına sahiptir. Formatör oldukları şehirlerden yapılan tüm başvuralara bu eğitimi vermekle sorumludurlar. Bu sorumluluklarını yerine getirmeleri karşılığında aday hakemler için belirlenen kayıt katkı payı bedelinin %50'sini formatörlük hak ediş bedeli olarak almaya hak kazanırlar. 

Turnuvalar Düzenleme, Sözleşme ve Protokoller İmzalama

Formatörlerimiz şehirlerinde düzenlenecek turnuvaların planlamasını yapma ve başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasından sorumludurlar. Formatörlerimiz yapacakları turnuva çalışmalarında turnuva koordinatörü için belirlenen ücretleri almaya hak kazanırlar. 

BİR ŞEHİRDE EN FAZLA KAÇ FORMATÖR GÖREVLENDİRİLİR

Formatör görevlendirmelerinde şehir nüfusu sayısını temele  alan bir anlayaşı hakimdir. Büyükşehir belediyesi olan şehirlerde en az iki temsilci görevlendirilecektir. Büyükşehir olmayan şehirlerde ise sadece 1 adet kontenjan bulunmaktadır. Pratik olarak yaklaşık her 1 milyon nüfusa bir formatör görevlendirmesi yapılacaktır. 

29 Ocak 2023 - 04 Şubat 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Zeka Oyunları Formatörlük Kampına katılarak şehrinizde zeka oyunlarında en yetkin isim olabilirsiniz.

 NASIL KAYIT OLABİLİRİM?

Kayıtlar şehirlerdeki kontenjanlara göre yapıldığı için öncelikle kontenjan teyidi almanız gereklidir. Eğer şehrinizde kontenjan varsa kesin kayıt işlemlerini başlatabilirsiniz. Kesin kayıt işlemlerinde birinci basamak kayıt ücretinin ödenmesidir, bu işlem için size bir süre tanınır ve bu süre içerisindeki şehrinizdeki kontenjan sizin için ayrılır. Bu süre içerisinde işlem tamamlanmazsa diğer adaylarla görüşmelere devam edilir. Size belirtilen sürede işlemlerinizi tamamlamadıysanız tekrar teyit almanız gerektiğini unutmayın. 

Formatörlük programında neler var?

Formatörlük Kampında 7 konu başlığı altında eğitim alacaksınız. Bu eğitimler Konfederasyonumuza bağlı federasyonlar, henüz federasyonlaşma sürecini tamamlamamış oyunlarımız için ise koordinatörlüklerimiz aracılığıyla yürütülecektir.

  1. Mangala Federasyonu, Dünya Dokuzkumalak Federasyonu ve Oware Society yönetiminde Mangala Oyunları
  2. Dama Koordinatörlüğü ve International Draught Federation yönetiminde Dama Oyunları
  3. Satrantç Oyunları Koordinatörlüğü yönetiminde Satranç 
  4. Othello Koordinatörlüğü ve World Othello Federation yönetiminde Othello Oyunu
  5. Bulmacalar Koordinatörlüğü Yönetiminde Kağıt Kalem Oyunları
  6. Shogi Federasyonu ve FESA işbirliğinde Shogi Oyunu
  7. Geleneksel Oyunlar Koordinatörlüğü ve Dünya Aşık Federasyonu yönetiminde Geleneksel Aşık Oyunu

Formatörlük Kampı Katılım Ücretleri

Formatörlük kampına katılım ücreti erken kayıt döneminde yani 15 Aralık 2022 tarihine kadar katılım bedeli 10.000 TL'dir. 15 Aralık 2022 tarihi sonrasında yapılacak kayıtlarda katılım bedeli kamu veya özel sektörde öğretmen veya kamuda memur olarak görevli olan kişiler için görevlerini belgelemek şartıyla (ücretli öğretmenler dahildir) 15.000 TL, Bu alanda faaliyet göstermek isteyen girişimciler için ise 30.000 TL'dir (Girişimcilerin iletişime geçerek detaylı bilgi alması gerekmektedir). 01 OCAK 2023 tarihinden sonra uygulanacak ücretlendirme kamu veya özel sektörde çalışan öğretmen olarak çalışan veya kamuda memur olan kişiler için  (ücretli öğretmenler dahildir) 20.000 TL, bu alanda faaliyet göstermek isteyen girişmciler için ise 50.000 TL'dir. (Girişimcilerin iletişime geçerek detaylı bilgi alması gerekmektedir.)

Katılım ve rezervasyon işlemlerinin tamamı Konfederasyonumuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Etkinlik alanına giriş kartları vb. tüm materyaller konfederasyonumuz tarafından hazırlanacak olup, tarafımızca kayıt işlemlerini tamamlamamış kimse etkinlik alanına alınmayacaktır. 

Katılım Ücretine Hangi Hizmetler Dahil

  • Eğitim
  • Site Star Elegance Hotel'de 6 gece konaklama (2 kişilik odada 1 kişi - paylaşımlı -  diğer seçenekler ve misafirli katılım için whatsapptan bilgi alın.)

 

Okunma 4290 defa