fbpx

Türk Büyüklerini Anma Turnuvaları 2021 "Yunus Emre" Tamamlandı

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Salgınla ilgili ilk kısıtlamalar başladığından bu yana düzenlemiş olduğumuz ilk turnuva olan Mangala Oyunlarıyla Türk Büyüklerini Anma Turnuvaları 2021 "Yunus Emre" 27-28 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul'da tamamlandı. 

Küresel salgın nedeniyle yaşanan olumsuz koşullar hepimizi fazlasıyla yordu. İlk yasaklar başladığından günümüze bir buçuk yıldan fazla bir zaman geçti. Yasakların devreye girmesiyle tüm turnuvalarımız iptal edilmek zorunda kalmıştı. Gelinen noktada aşının devreye alınması ve çeşitli kontrol mekanizmaları ile turnuvalarımızı tekrar düzenleyebilecek durumdayız. Salgın koşullarında bir dizi önleme de uyarak yaklaşık iki yıllık bir aradan sonra ilk turnuvamızı düzenledik. İlkini 2019 yılında Bursa'da düzenlemiş olduğumuz Mangala Oyunlarıyla Türk Büyüklerini Anma Turnuvalarının ikincisini 27-28 Kasım 2021 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirdik. Mangala ve Dokuz Kumalak oyunlarının oynandığı turnuvalarda Kazakistan ve Türkiye'den turnuvaya katılan oyuncular dereceye girmek için yarıştılar. 

Turnuva sonucunda dereceye giren oyuncular yapılan ödül töreninde madalya ve diploma ile ödüllendirildiler. Turnuvaya Dokuz Kumalak kategorisinde katılan, ülkemizi temsil eden tek oyuncu olan "Yusuf Sekman" turnuva sonunda madalya ile ödüllendirildi.

Dokuz Kumalak kategorisi sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız. 

Türk Mangalası kategorisi sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Okunma 21847 defa