fbpx
Mangala Federasyonu

Mangala Federasyonu

25-26 Haziran 2022 Eylül 2022 (BİLSEM Sınavları ile çakışması ve oyuncularımızdan gelen talep üzerine erteleme yapıldı.) tarihinde Panora AVM'de Ödüllü Türk Mangalası Turnuvası gerçekleştirilecektir. 

Cumartesi, 04 Haziran 2022 20:04

Oyuncu Kayıt İşlemleri

Oyuncu kayıt işlemleri ile gerekli bilgi ve belgeye bu blog yazısından ulaşabilirsiniz. 

Salı, 10 Mayıs 2022 15:17

EĞİTİM DUYURUSU

Mangala Federasyonu; Mangala Oyunları Eğitmenliği ve Mangala Oyunları Hakemliği Eğitim programlarına katılmak için aşağıdaki linklere tıklayarak bilgi alabilirsiniz. 

Pandemi sonrası Mangala Federasyonu hakemlik sisteminde değişiklikler yapılmıştır. Sistemde gerçekleştirilen değişiklikler ile bilgi almak ve vizeleme işleminizi tamamlamak için bu bloğu dikkatlice okuyunuz. Sormak istediğiniz sorular için lütfen Whatsapp'tan mesaj ile iletişime geçin, telefon görüşmesi yoluyla sorular yoğunluk nedeniyle cevaplandırılmayacaktır.

Cumartesi, 07 Mayıs 2022 11:52

Yüz Yüze Turnuvalar ve Oyun Buluşmaları

Yüz Yüze Turnuvalar ve Oyun Buluşmaları

14 - 15 Mayıs 2022 tarihlerinde Ankara ilinde Mangala Oyunları Eğitmenlik Eğitimi ve Mangala Oyunları Hakemlik Eğitimi düzenlenecektir. 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Uluslararası Katılımlı Mangala Oyunları Turnuvası İstanbul'da düzenlenecek. Detaylar ve turnuva yönergesi için devamını okuyun.

Tarihin dönüm noktalarından biri olan, Türk Millî Mücadelesinin başlangıcı olan Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a çıkışının 103. yılını, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Türk Mangalası turnuvası ile Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezinde kutluyoruz. 

Türk Mangala oyunun yaygınlaştırılması ve yaşatılması adına Mangala Federasyonu her sene olduğu gibi bu sene de gerekli şartları sağlayan kurumlara "Türk Mangalası Oyun Takımı" hibe edecektir. Gerekli şartlara bu duyurunun devamında ulaşılabilir. 

Salgınla ilgili ilk kısıtlamalar başladığından bu yana düzenlemiş olduğumuz ilk turnuva olan Mangala Oyunlarıyla Türk Büyüklerini Anma Turnuvaları 2021 "Yunus Emre" 27-28 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul'da tamamlandı.